Избери България: 20 лв. за нощувка, 30 лв. за шезлонг
- Редактор: Кристиян Великов
- Коментари: 1

Нощувка в Несебър струва 20 лв., а за чадър и шезлонг на плажа таксата е 30 лв. за този абсурд съобщава Иван Иванов, председател на Българската туристическа камара. Той сравнява това с Гърция, където срещу кафе от 3 евро можеш да стоиш цял ден под чадъра.
Според него проблемите през летния сезон на морето са неохраняемите, скъпите чадъри и недовършените пътни ремонти и свлачища, съобщава „Телеграф”. В началото на юни вече е ясно и какъв е спадът на руските туристи - различните курорти и хотели отчитат отлив между 20 и 60%.
Плажовете ще бъдат категоризирани, подобно на хотелите. Така концесионните такси за по-неатрактивни ивици вероятно ще поевтинеят и по-лесно ще се намират стопани, смятат от министерството на туризма























Румен Радев: Европа не може да победи ядрената сила Русия
ЕЦБ разреши на БНБ двоен обем евромонети
"Дунав" задържа трима шампиони за Първа лига
Румен Радев: Европа не може да победи ядрената сила Русия
Положиха нов асфалт на три големи улици в Русе