Ивайло Мирчев: Трудното предстои за България

0
Ангажиментът към протестиращите не е приключил, допълни депутатът
Ангажиментът към протестиращите не е приключил, допълни депутатът Снимка: БНТ

Ангажиментът към протестиращите не е приключил, допълни депутатът

Същинската работа за промяна в страната тепърва започва, а ангажиментът към гражданите остава водещ приоритет за коалицията. Това заяви народният представител от ПП-ДБ Ивайло Мирчев в ефира на БНТ тази сутрин. Депутатът очерта спешните стъпки, които предстоят в Народното събрание, като акцентът пада върху премахването на привилегиите за определени политически фигури.

"Трудното предстои. Ангажиментът към тези хора, които бяха на площадите, е огромен и ние трябва да си свършим работата", категоричен бе съпредседателят на "Да, България".

Край на привилегиите за Пеевски и Борисов

Мирчев разкри конкретни действия, които ще бъдат предприети в следващите часове и дни. Още днес Председателският съвет на Народното събрание ще разгледа въпроса с освобождаването на кабинета, заеман от Делян Пеевски. По-мащабната промяна обаче се очаква утре.

"Утре има комисия в Народното събрание, която трябва да приеме нашето предложение да се махне охраната от всички депутати", съобщи Мирчев.

По думите му, целта е да се прекрати практиката народни представители да се ползват със специален статут на охрана от държавата. Той даде драстичен пример с мащаба на ресурса, отделян за сигурността на една конкретна личност.

"В момента Пеевски е охраняван от 15 барети на няколко смени, от НСО, от полиция и от жандармерия. На това трябва да бъде сложен край. Той е по-охраняван дори от президента и премиера", подчерта депутатът.

Той допълни, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов също не трябва да се ползва с подобни привилегии за сметка на данъкоплатците. Според Мирчев предстоят ключови решения, свързани не само със сигурността, но и с бюджета и съдебната реформа, които ще определят посоката на страната.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Две мутри отишли на балет. Единият заспал, а другият го ръчка:

- Събуди се, бе, заради тебе тия тука на сцената ходят на пръсти!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари