Има ли багаж в самолета?
- Редактор: Анна Тороманова
- Коментари: 0

Искат да принудят руснаците да летят в самолетите без багаж – авиокомпаниите са предложили на транспортното министерство да се ограничи превоза на ръчен багаж в самолета и пълен отказ от безплатния превоз на куфари в багажното отделение, предаде “Российская газета“, цитирано от Фокус.
Искате да летите с чанти, платете допълнително.
Министерството трябва да обсъди идеята в скоро време. Експерти на “Российская газета“ предупреждават, че при промени в настоящите правила ще пострадат като пътниците, така и самите авиокомпании.
Логиката на превозвачите е ясна – те искат да увеличат печалбите, след като приходите им трета година подред намаляват; а също така искат и да премахнат машинациите на пътниците с багажа.
За да не плащат за свръх багаж пътниците разпределят личните си вещи в спортни сакове и ги качват в салона на самолета като ръчен багаж.
























Полина Паунова: "ДПС – Ново начало" брани правителство, в...
Полина Паунова: "ДПС – Ново начало" брани правителство, в...
Структурите на Пеевски вдигат контрапротести в защита на...
НОИ одобри бюджета за 2026 година с нови размери на пенсиите
Хиляди ученици в Германия излязоха на протест срещу военната...