Хърватия затвори границите си със Сърбия
- Редактор: Кристина Маринова
- Коментари: 0

Хърватия напълно затвори движението през седем контролно-пропускателни пунктове на границата със Сърбия, съобщи хърватското МВР.
Общо осем ГКПП има на магистралите между двете страни. Най-големият ГКПП "Баяково - Батровци" на главната магистрала между Хърватия и Сърбия все още е отворен.
Мярката е временна и е насочена към ограничаване на притока на бежанци, пристигащи в страната от сръбска територия.
За по-малко от един ден в Хърватия, според официалните данни, са влезли 11 000 бежанци, което създава проблеми с техния контрол, настаняване и транспортиране до транзитни центрове, или границите на съседни страни.
Министърът на труда на Сърбия Александър Вулин каза, че в случай на закриване на хърватските ГКПП, Белград ще "потърси защита на своите икономически и всякакви други интереси в международните съдилища."
Балканските страни през тази година се сблъскват с огромен приток бежанци, предимно от Близкия Изток и Северна Африка, пътуващи транзитно през тяхната територия за страните от Западна и Северна Европа.
От началото на 2015 г. в ЕС пристигнаха около 500 000 имигранти и всеки ден прииждат още хиляди. Европейската комисия обяви, че сегашната имиграционна криза е най-голямата от времето на Втората световна война.
























Общината ще прави панорамна площадка и беседки в Парка на...
Съдът нареди екооценка за новата асфалтова база в Червена...
Румен Гечев: Съдът на ЕС даде ход на делото срещу еврото
Общината ще прави панорамна площадка и беседки в Парка на...
Започна монтажът на първите подземни контейнери в Русе