Гръцките фирми в България са заплашени от фалит
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0

Съдбата на Гърция предопределя съдбата на над 10 000 гръцки студенти, които учат и живеят в България. На карта е заложено в момента и бъдещето на хиляда гръцки фирми, които работят у нас. Те са изправени пред реална заплаха от фалит, прогнозират гръцките предприемачи, които развиват бизнес у нас.
Ако гръцките банки затворят утре, на следващия ден гръцките фирми у нас ще спрат работа, защото капиталите им ще останат блокирани. Йосиф е от град Драма. У нас има две фабрики и кафене. И не знае какво да обясни на работниците. „Сигурно ще затворим. Хората ще останат без работа”, заявява Йосиф Комнинакидис.
В България учат около 10 000 гръцки студенти, уточнява Нова телевизия. В Пловдив те са около 2 000. 90% от тях казват, че няма да имат финансова възможност да продължат образованието си у нас, ако Гърция изпадне във фалит. Масово гърците у нас са решили на 5 юли да се върнат в страната си, за да гласуват на референдума и да кажат: „Гърция да приеме условията на кредиторите”.





















Сметките за ток поглъщат целите ни пенсии
Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор
Мълчанието на Румен Радев обърква избирателите
Доналд Тръмп отхвърли новия лидер на Иран
Надежда Нейнски: Техеран гарантира сигурността на България