Грациите хвърлиха в екстаз публиката в "Арена Армеец"

0
Националния ни ансамбъл по художествена гимнастика завърши с два медала участието си на Световната купа в София Снимка: Lap.bg

Грациите с два медала от Световната купа в София.

Националния ни ансамбъл по художествена гимнастика завърши с два медала участието си на Световната купа в София. Момичетата на Весела Димитрова спечелиха сребро във финала на смесеното съчетание с обръчи и бухалки.

Изпълнението на родните грации хвърли в екстаз публиката в "Арена Армеец", а композицията им бе оценена с 24.050. Ансамбълът на Украйна триумфира с 24.100. Трети се нареди съставът на Япония с 23.600.

Така след златото в многобоя в събота, Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирянова и Ерика Зафирова за втори път ще се качат на почетната стълбичка пред погледите на многобройните си фенове.

По-рано днес във финала на пет топки грациите допуснаха грешки и завършиха на шесто място.

За България Световната купа по художествена гимнастика завършва с общо шест медала. Ансамбълът взе злато и сребро, а Катрин Тасева три сребърни медала на отделните уреди и бронз в многобоя.