Габриела Наплатанова оглави СЕМ

0
Журналистката поема управлението на медийния регулатор за година
Журналистката поема управлението на медийния регулатор за година Снимка: БТА

Журналистката поема управлението на медийния регулатор за година

На 23 април Габриела Наплатанова застана начело на Съвета за електронни медии (СЕМ) след гласуване на редовното заседание на регулатора в София, съобщават от БНТ. Журналистката поема председателския пост за стандартния срок от една година, заменяйки досегашната ръководителка Симона Велева.

Единодушие с едно изключение

Досегашният председател Симона Велева, която предварително обяви решението си да не се кандидатира за втори пореден мандат, издигна номинацията на Наплатанова заедно с Къдринка Къдринова. Кандидатурата получи подкрепата и на Пролет Велкова, докато Галина Георгиева избра да гласува с „въздържал се“.

Финансова стабилност и доверие

Веднага след избора си новият председател очерта основните цели за предстоящите 12 месеца. Фокусът пада върху създаването на по-благоприятна медийна среда и финансовото стабилизиране на обществените телевизии и радиа в страната.

Габриела Наплатанова: "Работата ни да продължи в режим на колегиалност, диалогичност и разбира се, ще бъдем прозрачни както досега. Най-вече държа на това - да се възвърне доверието в качествената журналистика."

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    1
    Честито!
    Някой да не вземе да си помисли, че летецът - мъж на Габриелка, има нещо общо с летеца - новия спасител?! Ами, изобщо, ама изобщо не се познават. Нито че тя влезе в СЕМ преди няколко години точно от президентнската квота. Да не си помисли някой, че защото тогавашният президент е познава мъжа й! Дума да не става! Някой пък се сети, че пиар навремето на ВВС става една позната на един генерал на име Десислава. Найс, а!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Семеен скандал.

Жената крещи:

– Господи, защо не ме прибереш?

Мъжът:

– Господ да не е луд като мене, ма...

Нови коментари