„Фронтекс“ предупреждава за нова вълна от мигранти
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Европейската агенция за защита на границите „Фронтекс“ предупреждава за нова вълна от мигранти и бежанци на границата между Турция и Гърция, съобщи германският „Ди Велт“, позовавайки се на вътрешен, поверителен доклад за настоящата ситуация.
“След като бъдат премахнати ограниченията заради коронавируса, ще има масово придвижване на мигранти към турско-гръцката граница”, се казва в документа на „Фронтекс“, предава БГНЕС.
Европейската агенция изтъква, че пандемията е попречила на гръцкото правителство да приложи плана си за значително укрепване на полицията около река Марица.
“Планираното разполагане на допълнителни 400 полицейски служители в региона около Марица се забави заради вируса”, казва „Фронтекс“.
В документа се посочва още, че в края на февруари и началото на март хиляди мигранти са се опитали да преминат турско-гръцката граница.























Токът скача с близо 77% до рекордни нива за утре
Областният управител дари "Пасат" втора ръка на...
Общините получиха пълна власт над 5.8 милиона декара...
Цените в София догонват Ню Йорк въпреки спада в класацията...
Преброяването на бюлетините ще става чрез оптични сканиращи...