ЕС подкрепя България по отношение експулсирането на руските дипломати

3
Подобна стъпка от страна на Русия може само допълнително да послужи за нейната международна изолация
Подобна стъпка от страна на Русия може само допълнително да послужи за нейната международна изолация

Подобна стъпка от страна на Русия може само допълнително да послужи за нейната международна изолация

"ЕС изразява съжаление за неоправданата заплаха от Руската федерация да скъса дипломатическите си връзки с България в отговор на българското решение, изцяло в рамките на международното законодателство, да изгони 70 служители на руското посолство, действали в нарушение на Виенската конвенция за дипломатическите отношения". Това се посочва в изявление на говорителя на Европейската служба за външна дейност, съобщава БТА.

ЕС изразява пълна подкрепа и съпричастност с България при тези обстоятелства, и ще следи въпроса отблизо, се допълва в изявлението.

"Подобна несъразмерна стъпка от страна на Русия може само допълнително да послужи за нейната международна изолация", добавя говорителят.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари