Дядото на Мартин: Душата ми изгоря
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 1
Момчето е загинало след гонка с 260 км/ч, твърдят роднини
Шофьор на име Мартин е загинал при тежка катастрофа с три автомобила между Златица и Челопеч. Инцидентът е станал в петък (17 октомври) малко преди 01:00 часа през нощта. Днес, 21 октомври, близки и приятели на загиналото момче се събират на мирен протест с настояване за справедливост.
Близките на Мартин твърдят, че причината за трагедията е гонка, като единият от автомобилите се е движил с 260 км/ч. Полицията и прокуратурата проверяват инцидента.
При катастрофата двама от водачите са откарани в болница, единият от които е Мартин, който по-късно издъхва.
Разказът на сестрата
Иванела Димитрова, сестра на загиналото момче, си спомня за ужасяващото обаждане, което получила през нощта.
"Момчетата, които са помогнали на Мартин в ситуацията, вдигнаха телефона, казаха, че е станал инцидент, положението не е никак розово, и колкото се може по-бързо наш близък да отиде и да помогне", разказа тя, цитирана от bTV.
Съпругът ѝ отишъл на мястото и видял, че Мартин е "смачкан" и "затиснат". Започнали да режат колата, за да го извадят. Оттам Мартин е откаран в болницата в Панагюрище, но няколко часа по-късно издъхва поради кръвозагуба.
Сестра му призова виновните да поемат отговорност. "А не да се крият, не може толкова време той да стои в колата, те да избягат", каза още Иванела.
"Душата ми изгоря"
Бабата и дядото на Мартин също са част от мирния протест. Дядото на момчето отправи емоционален призив към управляващите.
"Тука в селото не сме забелязали да има гонки. Обръщам се към управляващите – спрете да си повишавате заплатите, а за хората да не мислите. Мислите как да вземете книжките на пенсионерите, а с да се оправите с дрогираните и пияните – никой не мисли. Това да се вземе предвид! Не, че, такова… ето, душата ми изгоря!", каза дядото на Мартин.





















