"Дунав" прегази “Етър” с 4:1

0
Дублиращият отбор на “Етър” отстъпи с 4:1 като гост на “Дунав” в приятелска среща, играна в Русе

Дублиращият отбор на “Етър” отстъпи с 4:1 като гост на “Дунав” в приятелска среща, играна в Русе

Младите надежди на “виолетовите” играха добре, имаха своите положения в оспорвания мач и не заслужаваха загуба с такъв резултат.

Етърци започнаха много добре мача, Калоян Митев отправи хубав удар, а Байдаков стреля над гредата. Домакините поведоха в 22-та минута, когато Александър Кирилов при една атака овладя топката, премина през двама защитници и с удар покрай плонжа на вратаря откри за 1:0. Шест минути по-късно след центриране отдясно Василен Марков отблизо удвои резултата за русенци.

Етър” можеше да намали резултата в 43-та минута, когато след хубав изстрел на Христо Марков от пряк свободен удар топката се отби от напречната греда на домакините. В самия край на полувремето след ново центриране отдясно Александър Кирилов прати топката в мрежата, но въпреки че етърци претендираха за нарушение в атака, голът бе зачетен, пише Янтра Днес.

Втората част започна с нов гол за “Дунав”, след като нападател бе затиснат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Джон Хасан от бялата точка вкара за 4:0, въпреки че вратарят Иван Георгиев хвана посоката и за малко не успя да отрази удара.

В 66-ата минута реферът отсъди дузпа и за “Етър”, след като Димитър Байдаков бе съборен в пеналта. Самият Байдаков с техничен удар в обратния ъгъл оформи крайното 4:1.