Дунав надигра Миньор

0
Така русенци остават на 9-о място във временното класиране, но вече с 5 победи
Така русенци остават на 9-о място във временното класиране, но вече с 5 победи Снимка: Sportal.bg

Волейболният отбор на Дунав (Русе) записа 5-а победа в Суперлигата на България, след като обърна и надигра като гост Миньор (Перник) с 3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25:20) в мач от междинния 17-и кръг, игран тази вечер в зала "Борис Гюдеров".

Така русенци остават на 9-о място във временното класиране, но вече с 5 победи, 11 загуби и 15 точки, но и мач по-малко. Миньор пък остава на дъното, на последното 12-о място с едва 2 победи, 15 загуби и 6 точки. В следващия 18-и кръг Дунав е домакин на лидера Хебур (Пазарджик), а перничани гостуват на силния тим на Добруджа 07 (Добрич).

Домакините от Миньор стартираха много мотивирано и изненадаха русенци в първия гейм. Подкрепяни от публиката си те взеха инициативата, задържаха предимството си и спечелиха гейма след 25:22. Възходящата им линия се запази до средата на втората част, когато на свой ред гостите от Дунав показаха своите възможности и направиха точкова серия, като поведоха с 16:13. До края на гейма Дунав не изпусна водачеството и се наложи с 25:22, като изравни играта на 1:1. В следващите два гейма русенци диктуваха темпото, стопираха всякакви опити на Миньор за съпротива и спечелиха с 3:1 след 25:18 и 25:20.

Най-полезен за Дунав бе Станислав Величков с 23 точки (5 блока!, 2 аса, 62% ефективност в атака и 20% позитивно посрещане) за победата. Опитният капитан Костадин Стойков добави още 18 точки (1 ас и 44% ефективност в атака) за успеха. За домакините от Миньор Любослав Симеонов заби страхотните 26 точки (3 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за победа.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ДУНАВ (РУСЕ) 1:3 (25:22, 22:25, 18:25, 20:25)

МИНЬОР: Павел Иванов 2, Любослав Симеонов 26, Пламен Драгиев 10, Камен Каменов 12, Адриан Аначков 6, Георги Левенов 6 - Антонио Иванов-либеро (Иван Замфиров 6, Мирослав Илиев, Александър Петров 1, Велизар Първанов, Захари Николаев, Методи Методиев-либеро)

Старши треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ

ДУНАВ: Евгени Григоров 3, Костадин Стойков 18, Станислав Величков 23, Ангел Павлов 11, Васил Атанасов 9, Милен Минчев 12 - Симеон Добрев-либеро (Цанко Цанков, Константин Нечев, Владимир Христов, Антон Василиев-либеро)

Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.

Източник: sportal.bg