Дунав е на четвърто място след осмата си победа

0
Русенци се наложиха с 1:0 срещу "Локомотив" (Горна Оряховица) след гол в 72-та минута Снимка: Евроком

"Дунав" постигна осмата си победа в Първа лига и излезе на четвъртото място.

Русенци се наложиха с 1:0 срещу "Локомотив" (Горна Оряховица).

С успеха си съставът събра 28 точки и се изкачи четвърти. "Локомотив" остава 12-и с 16 точки, информира Дневник.

Победния гол за "Дунав" вкара Бранимир Костадинов в 72-ата минута

Мачът в Разград започна с атаки към двете врати. "Локомотив" пръв можеше да открие резултата чрез Любомир Генчев, но Мартин Луков спаси. В десетата минута Антон Огнянов беше изпуснат от защитата на гостите и от близо стреля, но в ръцете на вратаря Банков.

Четири минути по-късно Игор Джоман излезе срещу Луков, но отново последва спасяване. "Дунав" пое инициативата и можеше да поведе, но Ненов и Будинов пропуснаха. В 35-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Шопов, но съдията Драгомир Драганов даде знак играта да продължи.

Три минути преди почивката Бен Отман стреля технично, но покрай вратата.

Второто полувреме започна с натиск на "Дунав". Васил Шопов проби самостоятелно и стреля, а Банков изби. При добавката Юлиян Ненов също не можа да преодолее вратаря.

В 72-ата минута след центриране на Диян Димов резервата Костадинов с глава даде преднина на русенци. До края на срещата и двата състава имаха отлични възможности, но вратарите Луков и Банков се справиха със задачите си.

Източник: Дневник