Духалката надува двойно сметката за ток
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0

Почти двойно или със 75-80 лева скача месечната сметка за ток от духалка или маслен радиатор, ако са включени 8 часа през нощта.
Това сочат разчетите на енергото. През есента в по-хладни дни, преди да бъде пуснато парното, мнозина предпочитат да затоплят помещенията в дома си с такива уреди.
В най-добрия случай те вдигат сметката с поне с 30 на сто, твърдят от ЧЕЗ България. Нормалното средно месечно потребление на електричество в двустаен апартамент без отоплителни уреди на ток е около 60-70 лева. Заедно с разходите за духалката месечната сметка може да набъбне до 100-120 лева, пише Монитор.
Подмяната на старите с енергоефективни уреди е най-добрата инвестиция, тъй като разходът на енергия пада с до 38%. Според професора от Техническия университет в София Никола Калоянов при липса на парно най-добре е жилищата да се отопляват със съвременни климатици, осигуряващи трансформация на енергията над 1 към 3,5 т. е. за един консумиран от мрежата киловатчас ток да получим топлина за повече от 3,5 киловатчаса.






















Лютви Местан проговори за делото със загиналото бебе
Точно "0" русенци влизат в парламента от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС
Точно "0" русенци влизат в парламента от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС
Велислав Величков: Преференциите в Пловдив оголиха...
Михаил Константинов: Близо 700 000 избраха Румен Радев в...