Дрогиран шофьор мина на червено и се заби зрелищно пред болница в Бургас
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0
33-годишен мъж от Карнобат премина на червено, удари кола и се заби в градинката пред УМБАЛ - Бургас
Зрелищен пътен инцидент стресна минувачи пред Университетската многопрофилна болница за активно лечение в град Бургас. Катастрофата е станала малко след 12:00 часа на 6 ноември 2025 година.
По данни на Областната дирекция на Министерството на вътрешните работи - Бургас, 33-годишен шофьор от град Карнобат е преминал с висока скорост по булевард "Струга" и е нарушил сигнализацията, преминавайки на червен светофар на кръстовището с булевард "Стефан Стамболов".
В резултат на това, автомобилът му удря друг лек автомобил, който се е движел правомерно при зелен сигнал. От силата на удара нарушителят губи контрол над управлението, а превозното средство излита от платното и спира в тревната площ пред болницата.
По чудо при катастрофата няма пострадали граждани или участници в движението.
Пристигналият на място полицейски екип е извършил тестове за алкохол и наркотични вещества. Резултатите и от двете проби са се оказали положителни. Оказва се, че нарушителят е добре познат на органите на реда – в миналото вече два пъти е бил лишаван от свидетелство за управление заради шофиране в нетрезво състояние.
Инцидентът е привлякъл вниманието на множество свидетели, като някои от тях са заснели последствията от катастрофата, които бързо се разпространиха в социалните мрежи.
Разследването по случая продължава, а срещу водача се очаква да бъдат повдигнати обвинения по няколко направления, включително за шофиране под въздействието на алкохол и наркотици, както и за причиняване на пътнотранспортно произшествие.























