Драконовски триумф за Дунав срещу "бистришките тигри"

1
Сензацията в Първа лига продължава напред за Купата след драма с дузпи
Сензацията в Първа лига продължава напред за Купата след драма с дузпи Снимка: GONG.bg

Витоша Бистрица за малко да шокира елитния Дунав Русе, след 120 минути равенство за Купата на България.

Русенци все пак стигнаха до успеха, след изпълнение на дузпи, информира GONG.bg.

Двата тима приключиха 1:1 в редовното време, и след като не си отбелязаха в продълженията, се наложи изпълнение на наказателни удари.

Наложи се изпълнението на по 11 дузпи, за да се излъчи победител, и това бе Дунав, след 8:7 от бялата точка.

Бранимир Костадинов откри за Дунав в 53-та минута, но юношата на Славия Китан Василев изравни в 88-та за Витоша Бистрица.

При дузпите Дунав имаше шанс да приключи нещата още при първите изпълнения.

Михаил Петров пропусна първото изпълнение за Витоша, след което русенци реализираха три поредни.

След като и Четин Садула не успя да вкара, Михаил Милчев можеше да прати Дунав на осминафинал.

Той обаче пропусна за Дунав, а след това същото стори и Антон Огнянов.

Така изпълненията продължиха, двата тима изпуснаха още по веднъж, а Николай Радев пропусна 11-та дузпа за Витоша.

Марио Петков пък бе точен за Дунав, и така прати русенци напред в турнира за Купата.

Казах и преди срещата, че този турнир не ни е приоритет, но не очаквахме да се стига до продължение. Дадох почивка на някои от титулярите, но пък други се наложи да играят 120 минути. Важното е, че нямаме контузии, получихме и само 1 жълт картон. Това е наистина най-важно за нас, защото сега ни предстои да насочим усилия към предстоящия мач с Ботев Пловдив в събота за първенството на Първа лига“, сподели след двубоя в Бистрица треньорът на Дунав Веселин Великов.

Източник: GONG.bg

Навън е такова време, че излизаш по тениска, срещаш някой с пуловер и се чудиш: кой от вас е идиот!?