Доналд Тръмп: Шеговито ме наричат президентът на Европа

0
Американският президент сподели, че смята това прозвище за "чест" и добави, че "харесва" Европа
Американският президент сподели, че смята това прозвище за "чест" и добави, че "харесва" Европа Снимка: Доналд Тръмп / Facebook

Американският президент заяви, че САЩ отново са най-уважаваната нация в света

Американският президент Доналд Тръмп заяви днес, че Съединените щати отново са най-уважаваната нация в света, като се позова на успехите си в преговорите с европейските лидери и повишаването на отбранителните разходи в НАТО.

"Мисля, че нашата нация сега е най-уважаваната нация навсякъде по света", каза Тръмп пред журналисти в Белия дом. Той посочи като доказателство срещите с европейските лидери в петък и постигнатите договорености в НАТО за повишаване на отбранителните разходи.

Според американския лидер, съюзниците от Североатлантическия алианс са се съгласили да преминат от досегашните 2% от БВП за отбрана към 5%, като осигурят и пълно заплащане на задълженията. "Те уважават вашия президент до ниво, че шеговито ме наричат президентът на Европа", добави Тръмп.

Удовлетворение от постигнатите резултати

Американският президент сподели, че смята това прозвище за "чест" и добави, че "харесва" Европа. Изявлението идва след поредицата от срещи на високо равнище в Белия дом миналата седмица, когато европейски лидери се събраха в американската столица за обсъждане на войната в Украйна.

Коментарите на Тръмп отразяват неговата дългогодишна позиция, че европейските съюзници трябва да поемат по-голяма отговорност за собствената си отбрана и да увеличат значително инвестициите във военния сектор.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари