Днес Борисов обикаля из Разград, Десислава Атанасова му е гид
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0
Министър-председателят Бойко Борисов е на поредния си воаяж из страната, днес реши да се разходи из Разград
Заедно с шефа на Агенцията по лекарства, зам.-министъра Николай Нанков, депутата от ГЕРБ Десислава Атанасова той посети нова фармацевтична база към "Антибиотик" - Разград. Инвестицията за новата инсталация е над 120 млн. лв.
От разговора с директора на завода стана ясно, че имаме готовност за започване производството на български ваксини.
"Като казаха от "Пфайзер", че трябва да ги пазим, една седмица бяха в стрес моите хора", отбеляза Борисов.
"Обещах пред ЕК да изпратим веднага на какъв етап е нашата база. За наша радост, вие сте мислили далновидно и когато другите започват да правят, ние да сме на етап монтиране на машини. Много съм щастлив, защото на европейската карта за ваксинация ще се присъедини и България. Много държави ще си отдъхнат. Дори да стартират днес другите, ще са с 16 след нас. А ние за 16 месеца ще произведем стотици милиони ваксини и ще спасим стотици милиони животи", заяви премиерът.
"Пожелавам ви само успехи и - напред!", обърна се той към своите домакини.























Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК