Дете пострада тежко при катастрофа на пътя Бяла - Ботевград
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1
Лек автомобил „Пежо“ се е сблъскал с тежкотоварен камион
При тежък пътен инцидент в Плевенско пострадаха сериозно 12-годишно момиче и 57-годишен мъж, съобщи Мариана Цветкова - старши експерт и говорител на Областната дирекция на МВР - Плевен, предаде БТА.
Катастрофата е регистрирана в 12:23 часа между Плевен и Луковит, в местността Хумата на първокласния път Бяла - Ботевград. Лек автомобил "Пежо" се е сблъскал с тежкотоварен камион, при което водачът на автомобила и детето са получили сериозни наранявания.
Двамата пострадали са транспортирани спешно до болницата в Плевен, където са приети с тежки травми. По информация на Мариана Цветкова, движението по пътя не е било ограничавано, тъй като катастрофиралите превозни средства са се намирали извън пътното платно.
Водачът на камиона е задържан
Според Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики детето е загинало:
По-късно Русинова допълни, че шофьорът на камиона, който е отговорен за инцидента, е задържан за 24 часа от органите на реда.
Статистика на пътните инциденти
От началото на годината броят на загиналите при пътнотранспортни произшествия в България е достигнал 83 души. Ранени са общо 1532 души при регистрирани 1228 тежки инцидента.
Статистиката на МВР показва увеличение с един смъртен случай спрямо същия период на 2024 година, когато загиналите са били 82 души.




























Докладвай този коментар за нередност
×фена на Путин: Ти си гледай транспортната политика и оправи всичко да става на магистрали и тунели. Недей сваля всичко по шофьорите. Човекът със сигурност е в пъти по опитен и адекватен от теб свинчуго дебела. Запретвайте ръкави и започвайте да изливате магистралите от железобетон с паркинги с бани и тоалетни. Инфрастриктурата е абсолютна катастрофа. Изроди проклети. Тая свинчуга знае само да кряка. Нон стоп я вадят на пангара да се излазва, гласят я да я наврат в политиката и тя захлеби с краденето.