Дебютанти от СК ”ХЕЛИОС” с кикбокс отличия в Габрово

1

На 12-ти и 13-ти май в град Габрово се проведе държавно първенство по Кикбокс  в татами стиловете.

Над 400 бойци участваха в силното първенство. Повечето от тях се състезаваха в 2, а някои от тях и в 3-те стила, което направи шампионата още по-оспорван и силен.

Русенския клуб „Хелиос”, воден от треньора Митко Ружинов, взе участие с млад отбор от четирима дебютанти.

Акександър Цветанов (ученик в ОУ”Тома Кърджиев”) в първото си участие на държавно първенство по кикбокс със сърцата игра спечели две отличия. В два различни кикбокс стила – лайт контакт и киклайт контакт при момчетата до 12 г  Александър мъжки се пребори с конкурентите си и заслужено спечели два бронзови медала.

На почетната стълбичка се качи и Киан Варгаи (ученик в ОУ”Иван Вазов”). Първо състезание и първо отличие за него. След три хладнокръвно изиграни мача  в стил киклайт контакт той заслужено  спечели бронзов медал в категория +47 кг при момчетата до 12 години.

Мелиса Мехмедова (ученичка в  СУПНЕ "Фридрих Шилер") също направи дебют в кикбокса. При девойките младша възраст в стил киклайт контакт при много силна конкуренция тя спечели сребърно отличие в категория до 60 кг.

Четвъртия участник  Тонислав Георгиев (ученик в НУИ "Проф.Веселин Стоянов") участва в два стила – лайт контакт и киклайт контакт. Тони показа смела игра, но по-опитните му опоненти му измъкнаха победата.

Равносметката – четири отличия от четирима състезателя е нищо пред ценността на четири изграждащи се силни характера.