Дебютант от СК "Хелиос" завоюва сребърно отличие на Държавно първенство

1
От 19 до 21 април в София се  проведе държавното първенство по кикбокс за татами стилове
От 19 до 21 април в София се проведе държавното първенство по кикбокс за татами стилове

От 19 до 21 април в София се  проведе държавното първенство по кикбокс за татами стилове.

Над 500 бойци от цялата страна участваха в много оспорваните битки.

Русенския клуб ХЕЛИОС участва с трима състезателя в стил Киклайт контакт. Двама от тях вече имат опит в този труден боен спорт, а третия макар и без, се подготвяше с огромен ентусиазъм.

Точно дебютантът - Павел Николов (ученик в СУЕЕ "Св. Константин-Кирил Философ") спечели в първото си състезание сребърно отличие при юношите младша възраст показвайки характер, ентусиазъм и желание за победа. Павел направи впечатляващи за дебютант мачове и привлече вниманието на треньори върху себе.

Тонислав Георгиев (ученик в НУИ"Проф. Веселин Стоянов") спечели поредно отличие. Състезаващ се вече втора година Тонислав показа добър прогрес и устойчивост в сблъсъци със силни и корави съперници. След два изиграни мача младия русенец спечели бронзово отличие губейки оспорван полуфинал срещу много корав съперник.

Третия боец на „Слънцата” – Александър Цветанов (ученик в ОУ”Тома Кърджиев”) показа завидно силен характер и смелост. В „тежката” категория  при юношите младша възраст Александър се изправи срещу боец по-висок с около 20 см. Тежък двубой, противопоставил два характера, два начина на водене на бой носещ след себе си за всеки участвал в него много ценен опит. За съжаление Александър загуби първия си двубой в това състезание, но направи поредната голяма крачка напред в своето усъвършенстване като боец.