Даниел Митов: Ще искаме най-тежките наказания за нападателите на шефа на полицията в Русе

3
Старши комисар Николай Кожухаров е бил нападнат заради забележка към дрифтиращи шофьори
Старши комисар Николай Кожухаров е бил нападнат заради забележка към дрифтиращи шофьори Видео: БНТ

Старши комисар Николай Кожухаров е бил нападнат заради забележка към дрифтиращи шофьори

Директорът на полицията в Русе старши комисар Николай Кожухаров е претърпял спешна операция след нападение снощи, но няма опасност за живота му. Това съобщиха от брифинг в Русе с участието на вътрешния министър Даниел Митов, представители на прокуратурата и полицията.

"Тази нощ беше извършено посегателство срещу български полицай - не кой да е. Това посегателство не е просто срещу един човек, а срещу институцията, призвана да гарантира върховенството на закона. Сега и за в бъдеще всяко едно подобно намерение ще бъде преследвано по най-строгите норми," заяви Даниел Митов.

Министърът благодари за бързата реакция на МВР-Русе, прокуратурата, местната власт, областната управа и на първо място - на медицинския екип.

Тежки последствия за нападателите

"Ще искаме най-тежките възможни наказания," допълни Митов. "Доколкото разбрах, един от нападателите е заявил, че не го интересува кого е нападнал. През усилията на всички институции се надявам оттук нататък само това да го интересува и личното му пространство да е много стеснено. Посегателството срещу институциите на България - всеки един полицай представлява държавата - ще се преследва много тежко. Дотук стигаме заради ерозията на български институции в последните години."

Подробности за нападението

Инцидентът се е случил около 00:40 часа в района на ул. "Мостова" и бул. "Придунавски", докато старши комисар Кожухаров е бил на път към фитнес зала.

По информация на БНТ, директорът на полицията е направил забележка на шофьори, които са дрифтили в района. Това е предизвикало агресивна реакция и групата се е нахвърлила върху него, без да осъзнават кого нападат. Веднага след инцидента полицейският шеф е бил транспортиран до болница в адекватно и контактно състояние, където е претърпял спешна операция.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 2
    9
    рос
    Вижте малко какво е посланието на тъпия сикаджия - стадото го правете каквото искате, но нас ако ни пипнете ще ви преследваме много тежко. Какво падение, какви паляци
  • 5
    8
    Не познавам
    Пострадалия, но мисля че само заради заявленията си Митов и всеки калинки около него трябва да напуснат. Пострадалия не е бил на работа по време на инцидента. Той е бил в качеството си на редови гражданин. И защо според Митов само за този пострадал ще търсят най-тежките наказания? А ако е бил Петър от съседният блок? Неадекватни и! Съболезнования за пострадалия и хората около него!
  • 4
    7
    ЕДИН ОТ НАРОДА
    ЕДИН ДЕН ЩЕ ПОИСКАМЕ НАЙ -- СТРОГИ НАКАЗАНИЯ ЗА ТЕЗИ , КОИТО РАЗРУШИХА БЪЛГАРИЯ !!! КЪМ ТЯХ ПРИНАДЛЕЖИ И СЕГАШНИЯ МИНИСТЪР НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ !!! НЕКА НЕ ЗАБРАВЯМЕ , ЧЕ ТОЗИ ПРОГРЕСИВНО ЛИБЕРАЛЕН ПОЛИТИЧЕСКИ КОРЕКТНЕН ЕВРО -- АТЛАНТИК РАПОРТУВА НА ХИЛАРИ КЛИНТЪН -- ЕДНА ОТ ТЕЗИ , КОИТО ОРГАНИЗИРАХА ВОЙНАТА В ЛИБИЯ И УНИЩОЖЕНИЕТО НА ТАЗИ СТРАНА , ПОДКРЕПЯХА ДЖИХАДИСТИТЕ В СИРИЯ И МАЙДАНА В УКРАЙНА , ПОСЛЕДВАН ОТ ВОЙНАТА СЕГА --- ЧЕ ГАЗОПРОВОД ОТ РУСИЯ ДО БЪЛГАРИЯ НЯМА ДА ИМА !!!!!!!!!!
  • -1
    6
    ааа
    до 4 кога се е случило това?по-време на изпълнение на служебни задължения или след запой в кръчмата?-има май разлика
  • 1
    5
    ааа
    извън работно време той не е ли човек като мен и теб?-не е той се прави на велик ем,,,ако някой мен ме пребие ще се заематли така всички институции или даже ще прекриват виновника?с какво извъмн работно време е повече от всички нас?
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю с млад милионер:

- Как реализирахте първата си голяма печалба?

- Продавах противозачатъчни сутринта след студентския празник в Банско.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари