Д-р Орлин Кожухаров: Все още е много рано учениците да се връщат в клас
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Причината за това е много проста, заяви русенският специалист
„Все още е много рано учениците да се връщат в клас. Според мен засега те не трябва да учат присъствено“.
Това заяви за в. „Бряг“ д-р Орлин Кожухаров, председател на Сдружението на общопрактикуващите лекари в Русе, който има и специалност и Инфекциозни болести.
„Причината за това е много проста – заяви д-р Кожухаров. - Децата боледуват много малко, но проблемът е, че разнасят инфекцията и поради това са опасни за обществото. Защото в клас те се заразяват, след това заразяват учителя и накрая се връщат при бабо и дядо или при родителите си и заразяват и тях. Това е моето мнение като специалист. Напролет, след като намалее малко инфекцията, като свърши зимният период, нека децата да се върнат в училище. Дотогава, надявам се до март, ще има повече ваксинирани хора и по-малка опасност“, каза лекарят.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра