Братя Найденови: Попадането ни в черния списък е "несправедливо"
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0

Стефан, Боян и Цветомир Найденови са входирали документи до 4 държавни институции в тяхна защита
Стефан, Боян и Цветомир Найденови излязоха с официално становище относно включването им в „черния списък“ на финансовото министерство за физически лица, които попадат или потенциално биха попаднали в обхвата на санкциите по закона „Магнитски“.
Те посочват, че са прекратили всякакви отношения със засегнатите от закона „Магнитски” лица и уточняват, че списъкът има ретроспективен характер, обхващащ период от 5 години назад и вероятно по тази причина техните имена са включени, предаде bTV
„От март 2020 г. не сме съдружници, акционери, управители и членове на управителни органи. Нещо повече, ние инициирахме много преди мерките по закона „Магнитски“ действия за уличаването на Васил Божков в корупционни и пристъпни деяния с риск за нашата сигурност и бизнес“, посочват в писмото си.
Семейство Найденови отбелязват, че попадането им в списъка е „несправедливо“, като в него липсват редица имена, които според тях са действащи съдружници на санкционираните лица към момента или в период много по-близък до настоящето.
Затова те са предприели действия в тяхна защита и са входирали документи до Министерство на финансите, Национална агенция за приходите, Държавна агенция „Национална сигурност“, до Министерски съвет.
Според тях включването им в този списък е тревожен сигнал за върховенството на закона в страната. „Дава много опасна обратна връзка към надигащото се гражданско общество, че достойното отстояване на гражданска позиция и действията срещу корупцията и беззаконието, могат да се обърнат във вреда на хората, които са предприели тези действия“, пише още в писмото им.
И завършват: „Борбата ни не е само за изчистване на нашите имена и репутация - това са действия за отстояването на принципите на гражданското общество в България“.
Найденови и укриващият се в Дубай Васил Божков, който попада под санкциите на „Магнитски“, бяха партньори в хазартното дружество „Еврофутбол“, а Цветомир Найденов е свидетел по част от обвиненията към Божков.




















Делян Пеевски търси сметка от началника на НСО
Изработват триизмерен макет на центъра на Русе
Изработват триизмерен макет на центъра на Русе
Изработват триизмерен макет на центъра на Русе
Съдийският вот отряза русенския магистрат Ивайло Йосифов за...