Ботев разгроми Дунав

0
"Драконите" претърпяха съкрушителна загуба при1:4 за домакините

„Дунав“ загуби от „Ботев“ (Пловдив) с 1:4 гостуването си от 11-ия кръг на Първа професионална лига. „Драконите“ поведоха в резултата на Спортен комплекс „Коматево“ с петия гол за сезона на Ахмед Ахмедов, но след това допуснаха четири безответни попадения в своята врата.

Русенци остават на 12-то място във временното класиране с 8 точки.

В дебютният си мач начело на „Дунав” старши треньорът Людмил Киров не направи нито една промяна в стартовия състав в сравнение с последния шампионатен мач – равенството 1:1 с „Берое” в Русе.

Футболистите на „Дунав” създадоха първата голова възможност в мача – в 11-та минута Борислав Балджийски нанесе тежък удар извън наказателното поле, но вратарят на домакините Кайзер успя да избие.

В 17-та минута „драконите” поведоха в резултата. След късо изпълнение на корнер отляво на вратата на „Ботев”, Балджийски центрира точно, Петър Патев стреля с глава, топката срещна десния стълб на вратата на „канарчетата”, а Ахмед Ахмедов бе безгрешен при добавката, вкарвайки петия си гол за сезона!

Три минути по-късно „жълто-черните” отговориха със силен шут на Густаво Афонсо от разстояние, но Станислав Антонов сигурно улови. В 29-та минута домакините изравниха резултата – Афонсо проби отляво в наказателното поле, върна топката около точката на дузпата, където Антонио Вутов стреля от движение, Антонов изпусна топката и притичалият Стивън Петков отблизо я добута в мрежата – 1:1.

В 35-та минута „драконите” вече изоставаха в резултата – Тодор Неделев центрира остро от корнер отляво на вратата на „Дунав” и в стремежа си да изчисти топката, Петър Патев я отклони в собствената си врата. Минута по-късно играчите на Людмил Киров направиха перфектна контраатака, която изведе Светослав Ковачев на отлична позиция за гол. Ударът на национала обаче бе избит с крак от вратаря Даниел Кайзер.

Второто полувреме на срещата започна с нова възможност за „Дунав” – в 51-та минута Красимир Станоев центрира от пряк свободен удар отдясно, отбитата топка бе посрещната от воле от Балджийски, но ударът му срещна крак на защитник на „Ботев”.

Людмил Киров извърши първата си смяна в 67-та минута – централният нападател Мухамаду Ндиайе зае мястото на централния защитник Георги Динков.

В 70-та минута домакините поведоха с 3:1. Тодор Неделев отново центрира от корнер отдясно на вратата на Антонов, а Кристиян Димитров с глава изпрати топката в мрежата. В 74-та минута Бранимир Костадинов влезе на мястото на Борислав Балджийски.

Пет минути по-късно „Ботев“ стигна и до четвърти гол – Стивън Перейра центрира отдясно, Лъчезар Балтанов надскочи Христо Попадийн в наказателното поле и с глава изпрати топката в левия ъгъл на вратата на Антонов.

В 87-та минута Исмаил Иса направи повторен дебют с небесно-синята фланелка влизайки на мястото на голмайстора Ахмед Ахмедов. Секунди по-късно пред него се откри прекрасна възможност да намали резултата. Мухамаду Ндиайе се възползва от едно лошо връщане на топката към вратаря на „Ботев“ отдясно, подаде към Иса, чийто шут мина покрай вратата.

След паузата за националните отбори „Дунав“ е домакин на „Локомотив“ (Пловдив). Мачът на Градския стадион в Русе е на 21 октомври, неделя от 17.30 часа.

Ботев” (Пловдив):

22. Даниел Кайзер, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиян Димитров, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин (46 – 18. Радослав Терзиев), 17. Лъчезар Балтанов (к), 8. Тодор Неделев (72 – 16. Васил Шопов), 93. Густаво Афонсо, 39. Антонио Вутов (82 – 9. Диого Кампос), 20. Стивън Петков.

Старши треньор: Николай Киров

Дунав“:

86. Станислав Антонов, 83. Христо Попадийн, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков (66 – 27. Мухамаду Ндиайе), 14. Божидар Васев, 4. Петър Патев, 31. Красимир Станоев, 98. Светослав Ковачев, 25. Борислав Балджийски (74 – 77. Бранимир Костадинов), 17. Иван Коконов, 9. Ахмед Ахмедов (87 – 22. Исмаил Иса).

Старши треньор: Людмил Киров

Голмайстори: 0:1 Ахмед Ахмедов (17); 1:1 Стивън Петков (29); 2:1 Петър Патев (35-авт); 3:1 Кристиян Димитров (70); 4:1 Лъчезар Балтанов (79);

Жълти картони: Антонио Вутов, Радослав Терзиев, Густаво Афонсо (”Ботев”); Георги Динков, Петър Патев, Христо Попадийн („Дунав”);

Главен съдия: Стефан Апостолов (Симитли)