Борисов нареди да не се отсича нито един чинар в Силистра!
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

По нареждане на премиера Бойко Борисов регионалното министерство (МРРБ) спира финансирането на европроект на община Силистра, който предвижда изсичане на 87 чинара, съобщи правителствената пресслужба, съобщава OFFNews.
Борисов е разпоредил на регионалния министър Лиляна Павлова проектът за реконструкция и рехабилитация на ул. „Симеон Велики” и площад „Албена” в града да бъде преразгледан и да не получава еврофинансиране, докато няма ясни гаранции, че при реализацията му няма да бъде засегнато нито едно здраво дърво.
Реакцията на властта идва няколко дни след обширен материал на "Дневник" по темата, който разказва как общината в Силистра планира да изсече близо 100 чинара, за да ги замени с асфалт, паркоместа и храсти.
Става дума за инвестиционен проект на общината с бюджет от 5.3 милиона лева от оперативната програма за обновяване на местен булевард и площад.
Първоначалният проект не е предвиждал изсичане на дървета, но с промяна през март 2016 г. той вече включва изсичане на всички 87 големи чинара по булеварда, на чието място ще бъдат засадени нови фиданки и храсти. Екоинспекцията в Русе (РИОСВ Русе) е съгласувала проекта без възражения въпреки огромното количество здрави дървета на повече от половин век, предвидени за отсичане.






















Пускат мини електромобили, за които не се изисква шофьорска...
BIRD: Държавната репресия срещу "Дунарит" претърпя пълен...
63-годишен мъж е загинал при удара от влак в Русе
КАТ - Русе засече БМВ с пренабит номер на рамата
Водата в Русе скача над четири евро