Безработицата в Русе намалява
- Редактор: Dunavmost
- Коментари: 1

Нивото на регистрираната безработица в област Русе спада статистически.
Това съобщи директорът на Бюрото по труда Баки Солак. Според данните на бюрото, през 2014 г. средномесечното ниво на безработицата в община Русе е било 4,7 %., което е с 1,3 на сто по-малко от предходната 2013 г. котаго хората без работа са били 6%. Средномесечният брой безработни през 2014 г. е бил 3815 души, или 28 на сто (1061 души) по-малко от 2013 г.
Наблюдава се стабилизиране на пазара на труда, като входящия поток безработни през 2014 г. е 8165 души, каза още Баки Солак. Намалението по този показател е 27 %, в сравнение с предходната година.
В реалния сектор са обявени 3830 работни места, с 595 повече от 2013 г. По мерките за заетост, които са субсидирани от държавата, 549 човека са започнали работа.























КНСБ: Търговците надуват цените с над 100% надценка
Бойко Борисов: Ще строим фабрики за изкуствен интелект
Бойко Борисов: Ще строим фабрики за изкуствен интелект
КНСБ: Търговците надуват цените с над 100% надценка
КНСБ: Търговците надуват цените с над 100% надценка