Бездомниците в Русе са се увеличили с 50%, от БЧК събират продукти за тях
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0

До вторник ще продължи набирането на средства и продукти за благотворителната великденска кампания на БЧК Русе под наслов “И ти си важен”
Целта на кампанията е да бъдат набрани средства за закупуването на хранителни пакети за хора и семейства в нужда, които да почувстват топлината на протегната човешка ръка, предава dnes.bg. Съдържанието на всеки един хранителен пакет ще бъде: козунак, олио, захар, ориз , брашно и натурален сок.
Всеки, който желае да се включи може да дари средства или пакетирани продукти, като единственото изискване е те да са в срок на годност. Даренията се събират в офиса на БЧК, на улица "Плиска" 2
"Общо 66 са бездомните хора в града, до които трябва да достигне помощта", каза в интервю за Дарик радио Антоанета Ябанозова - директор на Секретариата на Областният съвет на БЧК. През последната година броят им се е увеличил с над 50%. За щастие расте и броят на доброволците към БЧК, споделя Рени Стоянова- член на Общинския съвет на БЧК.






















Чужденец е предизвикал катастрофата край Мартен
Бавят премахването на незаконните постройки в местността...
Военният министър не вижда заплаха в самолетите на САЩ
9-годишно българче стана световен шампион по скоростна...
Липсва финансиране за цялостен ремонт на подлеза на...