Раздаването на хранителни пакети в Мартен ще стартира на 21 април
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Жителите ще получават продуктите по предварително изготвен списък
От 21 април 2026 година започва раздаването на хранителни помощи от "Български червен кръст" (БЧК) за нуждаещите се жители на град Мартен в област Русе. Инициативата е част от мащабна социална програма за подкрепа на най-уязвимите групи от населението.
Организация и контрол на процеса
От "Кметство Мартен" обявиха на своята официална страница в социалната мрежа "Facebook", че предоставянето на продуктите ще се извършва по предварително изготвен график. За да се гарантира плавният ход на кампанията и правилното администриране на помощта, през цялото време на място ще присъства социален работник. Гражданите, включени в списъците, задължително трябва да носят със себе си документ за самоличност, срещу който ще получат полагащите им се пакети.
Национален обхват на кампанията
Помощите в град Мартен са част от втория транш на операция "Подкрепа", която е координирана от "Агенция за социално подпомагане". В национален мащаб кампанията стартира още в средата на месец март и се очаква да достигне до над 530 000 души в цялата страна.
Индивидуалните пакети съдържат продукти от първа необходимост, сред които брашно, ориз, олио, както и различни видове зеленчукови и месни консерви. По регламент едночленните и двучленните домакинства ще получат по един пакет с общо тегло от близо 11 килограма. По-големите семейства, състоящи се от трима или повече членове, имат право на два пакета с общо тегло около 24 килограма. Списъците с правоимащите лица са предварително изготвени от териториалните поделения на социалната агенция.






















