Бенямин Нетаняху: Палестинска държава застрашава оцеляването на Израел

0
Израелският премиер обеща да се противопостави на всички инициативи за признаване на палестинска държава в ООН
Израелският премиер обеща да се противопостави на всички инициативи за признаване на палестинска държава в ООН Снимка: ЕПА / БГНЕС

Израелският премиер обеща да се противопостави на всички инициативи за признаване на палестинска държава в ООН

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че създаването на палестинска държава би застрашило оцеляването на Израел. Той обеща да се противопостави на такива инициативи както в ООН, така и във всички други международни форуми.

"Ще се борим срещу фалшивата пропаганда и призивите за създаване на държава, която би била абсурдно възнаграждение за тероризма", каза той пред кабинета си.

Изказването на Нетаняху идва в момент, когато Великобритания се готви да обяви признаването на Палестина. Британският вицепремиер Дейвид Лами потвърди, че премиерът Киър Стармър по-късно днес (21 септември) ще обяви официално признаването на палестинска държава от Обединеното кралство.

Освен за палестинската държава, израелският премиер коментира и отношенията с други съседни държави. Нетаняху добави, че израелската война с ливанската групировка Хизбула е отворила възможност за мир с Ливан и Сирия.

"Има известен напредък в преговорите със Сирия, но все още предстои дълъг път", подчерта той.

Изявлението на Нетаняху се случва броени дни преди началото на ежегодната сесия на Общото събрание на ООН в Ню Йорк, където се очаква темата за признаването на палестинска държава да бъде един от основните акценти.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    4
    До „историчето“3
    На 29 ноември 1947 г. Общото събрание на ООН приема Резолюция № 181 за за уреждане на статута на Палестина и основаване на еврейска държава в Палестина с площ 14 000 кв. км. разделяйки територията на Израел и Палестина! Палестина е призната държава от над 70% от държавите членове на ООН. България признава Палестина през ноември 1988 г. като Посолството на Палестина е на адрес София ж.к. Лозенец, бул. „Джеймс Баучер“ 22 Въпрос към теб като „изявен историк“, как от 14 000 кв.км. Израел порасна вече близо на 22 000?!? Роди си земя, купи или анексира?!?
  • -2
    3
    До "анализаторката" 1
    Лелче, ти история от фейсбук ли учи, от БГмама ли, или "компетентността" си получаваш от маникюристката! Айбе бегай за буркани в мазата, и да не забравиш да се метнеш у фейса!
  • -4
    2
    русенец
    А трябва ли да има държава Израел?
  • -1
    1
    Антония
    Твърдението на Нетаняху, че създаването на палестинска държава ще бъде заплаха за съществуването на Израел, е равносилно на неволното признание, че Израел е възникнал по варварски бандитски начин чрез изтреблението, прагонването и ограбването на палестинците, поради което е логично възстановяването на справедливостта да доведе до рухването на престъпната ционистка държава.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари