Белият дом: САЩ не са разполагали с предварителна информация за нападението в Москва
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 5

Кадрите от стрелба в Москва са ужасяващи и тежки за гледане, коментира говорителят Джон Кърби
Това заявиха от Белият дом, предаде Ройтерс и БТА след терористичният акт в руската столица.
Този коментар дойде малко след като въоръжени мъже, облечени в камуфлажни дрехи, откриха огън с автоматично оръжие по време на концерт на руската рокгрупа "Пикник" в концертната зала "Крокус сити хол" в Подмосковието.
Според последни информации в руски медии нападателите са били най-малко петима. Съобщава се за между 14 и 40 убити и за между 35 и 100 ранени.
САЩ не са разполагали с предварителна информация за подготовката на въоръженото нападение в концертната зала "Крокус Сити Хол" в Москва. Това е заявил координаторът по стратегически комуникации в Съвета за сигурност на САЩ Джон Кърби, предаде ТАСС.
Говорителят на Белия дом Джон Кърби заяви, че американското президентство е в мислите си със жертвите на "ужасяващата атака". Той добави, че САЩ се опитват да получат повече информация по случая.






















