Българите си дават парите за храна и безалкохолни напитки
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0

Българите харчат най-много за храна и безалкохолни напитки - 20,7 на сто от общите разходи на домакинствата са за това перо
Следват 20% харчове за поддръжка на жилището и плащане на сметките за вода и ток, газ и други горива. Това сочат най-новите данни на Евростат за 2020 година.
За сравнение - средно в Европейския съюз домакинствата харчат най-много за жилищните и режийните разходи - 27,5 на сто, а за храна и безалкохолни заделят 14,8 процента.
Третото перо, което у нас гълта най-много от общите разходи на домакинствата, е транспортът - неговият дял е 11,7 на сто при средно 11,6% в Европейския съюз.
За ресторанти и хотели българските домакинства заделят 4,9 на сто от общите си разходи, а за алкохолни и тютюневи изделия - 5,7%. За сравнение - средно по тези показатели европейските граждани в Съюза заделят съответно по 6 и 4,4%.
Данните сочат, че най-големите разходи за храна и безалкохолни напитки са на домакинствата в Румъния с дял от 26,4 на сто от общите им разходи, като по този показател България е на пето място сред държавите членки на ЕС.























Младежи от Русе стоят зад въоръжения грабеж за половин...
Костадинов пита Радев има ли смелост за дебати
Правната комисия блокира, "Възраждане" напусна, кворумът се...
Иван Хиновски: Парогенератор в АЕЦ е пълен с грешен флуид
Румен Радев: Готови сме за битка