Бъдещи юристи от РУ гостуваха в Областна администрация Русе
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Днес, в зала „Свети Георги“ на Областна администрация Русе, второкурсници по право от Юридическия факултет на Русенския университет, водени от гл. ас. д-р Диляна Калинова, се срещнаха с юристи от Областната управа.
Срещата беше открита от заместник областният управител г-н Свилен Иванов. Той приветства студентите и отбеляза, че имат реален шанс за реализация във всяка институция или организация. Заместник областният управител допълни, че хората, завършили право винаги са били търсени специалисти, както и че Русенският университет е сред водещите в тази област.
По време на срещата бяха дискутирани множество различни теми, свързани с работата на държавната администрация. Специално внимание беше отделено на функциите на областния управител, неговите правомощия и начините за взаимодействие, координация и осигуряване на съответствие на интересите и политиките между отделните институции. Детайлно беше представена и структурата на Областната администрация, както и с какво точно се занимават служителите от всяка дирекция.
По време на инициативата бяха представени и реални казуси от юридически аспект, касаещи дейностите на Областна администрация Русе. Те бяха свързани най-вече с осъществяването на контрол от областния управител над общинските съвети в областта според Закона за местното самоуправление и местната администрация, дейността на отдел „Държавна собственост“ и много други.
В края на срещата студентите бяха запознати с възможностите за провеждане на стаж в държавната администрация и по-конкретно в Областна администрация Русе, която е партньор на Русенския университет.
Инициативата е част от организирана учебна практика по административно право и административен процес, а основната й цел е студентите да се запознаят с дейността на административните органи, чрез пряк контакт с тях, както и да повишат своите знания в областта на Правото.




























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Вежди Рашидов: По-възрастните трябва да приемат смяната на...