Атанаска Дишева: Имаме данни, че съществува система за влияния върху магистрати

1
Членът на ВСС алармира за натиск върху магистрати и липса на ефективни разследвания
Членът на ВСС алармира за натиск върху магистрати и липса на ефективни разследвания

Членът на ВСС алармира за натиск върху магистрати и липса на ефективни разследвания

Системата за манипулация на резултати по дела и преписки продължава да съществува в българското правосъдие, но няма публична информация за успешно проведени разследвания по подобни случаи. Това стана ясно от изявление на Атанаска Дишева, член на Висшия съдебен съвет от съдийската колегия.

„Имаме данни, че съществува система за влияния върху магистрати. За съжаление обаче ние нямаме публична информация за успешно провеждане и разследване. От тези данни следва, че всъщност съществува система за манипулация на резултати по дела, на преписки", заяви в ефира на bTV Дишева.

Според члена на ВСС, тази практика е в пряко противоречие с принципа за случайно разпределение на делата и обективното им разследване. Още по-притеснително е въздействието на подобен натиск върху цялата магистратска общност.

„Чувала съм от много свои колеги, изпитвала съм го и върху гърба си - какъв ефект има подобна атака срещу един магистрат върху останалите. Сплашването в голяма част от случаите може да се окаже по-силно за тези, които стоят отстрани и наблюдават процеса", подчерта Дишева.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Семеен скандал.

Жената крещи:

– Господи, защо не ме прибереш?

Мъжът:

– Господ да не е луд като мене, ма...

Нови коментари