Гърция защити България в спора ѝ срещу Северна Македония

1
Никой не може да попречи на държава-членка на Европейския съюз да поставя свои собствени проблеми в процеса на присъединяване
Никой не може да попречи на държава-членка на Европейския съюз да поставя свои собствени проблеми в процеса на присъединяване

Никой не може да попречи на държава-членка на Европейския съюз да поставя свои собствени проблеми в процеса на присъединяване

Това заяви говорителят на гръцкото правителство Стелиос Пецас, коментирайки условията, които България поставя пред Северна Македония в процеса на европейската интеграция.

"В процеса на интеграция ще се стремим да гарантираме, че гръцките интереси са удовлетворени'', подчерта официалният говорителят на Атина, цитиран от "Фокус".

"Традиционно сме за укрепване на връзките на страните от целия регион и - разбира се, подкрепяме европейската перспектива на страните от Западните Балкани. И ние ще продължим да го правим. Следователно, както знаете, в миналото сме казвали, че ще отваряме и затваряме преговорните глави в съответствие с нашите интереси. Ще се стремим в процеса на интеграция да гарантираме, че гръцките интереси са удовлетворени. В този контекст никой не може да попречи на която и да е друга държава-членка да постави свои собствени проблеми в процеса. Надяваме се, че в края на пътя наистина ще бъде отворена вратата за европейска перспектива и за тези страни", подчерта Пецас.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Кире, знаеш ли какво е това - денем лае, а нощем плува?

- Не. Какво е?

- Ченето на тъщата ...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари