Антикорупционната комисия оневини Султанка Петрова
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1
Заместник-министърът на труда и социалната политика Султанка Петрова (ВМРО) не е в конфликт на интереси.
BTV цитира заключението на антикорупционната комисия (КПКОНПИ), която започна проверка след фатален инцидент със служител на фирма, охраняваща ремонта на бившия Партиен дом. Фирмата тогава се оказа свързана със съпруга на Петрова, предава bTV.
25-годишният Даниел Тасев намира смъртта си по време на дежурство като охранител от фирмата, пазеща строежа на новата сграда на Народното събрание. За последно е забелязан да говори със служител на НСО. Преди да стане депутат, съдружник във въпросната охранителната фирма е Султанка Петрова. След инцидента тя заяви, че съпругът й е на високо ниво в компанията. Собственик на фирмата пък се оказа Филип Чипев, близък до семейството на Петрова. Пред bTV Чипев заяви, че е баща на внуците на Петрова, но отрече да е съпруг на нейната дъщеря.
Според решението на КПКОНПИ, налице е само един от елементите за наличие на конфликт на интереси - "лице, заемащо публична длъжност". "Липсват обаче другите два елемента – наличието на упражнени от лицето правомощия по служба и частен интерес. Липсата, на който и да е елемент от понятието "конфликт на интереси", обуславя невъзможност за нарушаване на забраните", пише още в решението. Собственикът на охранителната фирма и заместник-министър Петрова не пожелаха да коментират решението.





















Взрив разтърси ТЕЦ "Букурещ-Запад"
Ангел Мавровски: Месо от заразени с антракс животни е...
Слави Трифонов: След тези избори си преброих приятелите
Румен Радев събра над 42 000 гласа в Русе
Ивайло Мирчев: Няма да позволим България да гледа на изток