Анита Мейзер припадна в съдебната зала
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0
Анита Мейзер припадна в съдебната зала, докато чака решението на съда.
Обвинената за убийството на мъжа си - Николай Димов остава в ареста, предаде БЛИЦ.
Припомняме, че Окръжната прокуратура във Варна повдигна и второ обвинение на Мейзер – за подкуп. Тя е задържана за срок до 72 часа за причиняване на смърт по непредпазливост на съпруга си Николай на 14 август 2016 г. в дома им в района на „Евксиноград“.
Новото обвинение срещу 52-годишната обвиняема е за предложен подкуп от 30 000 евро на длъжностно лице, заемащо отговорно служебно положение – полицейски орган, за да не извърши действия по служба - престъпление по член 304а от Наказателния кодекс.
Това престъпление се наказва с лишаване от свобода до 10 години и глоба до 15 000 лева.
Днес, 17 август 2016 г., Окръжната прокуратура във Варна внесе искане във Варненския окръжен съд за определяне на постоянна мярка „Задържане под стража“ спрямо варненката по двете престъпления, за които е привлечена като обвиняема – по член 124, ал. 1 и по член 304а от Наказателния кодекс.


























Областният управител дари "Пасат" втора ръка на...
Общините получиха пълна власт над 5.8 милиона декара...
Цените в София догонват Ню Йорк въпреки спада в класацията...
Преброяването на бюлетините ще става чрез оптични сканиращи...
Българките раждат най-много в Европа, но нацията изчезва