Александър е „СТРОНГ МЕН“ на Русенския университет

0

Роденият в Молдова Александър Танасов, който е втори курс в специалност "Кинезитерапия" в Русенския университет, спечели единайстото издание на състезанието по силов многобой "Strong Man", което се състоя днес във висшето училище в крайдунавския град.

Танасов печели надпреварата за втори път. Той бе победител и в миналогодишното издание на турнира.

Общо осем студенти премериха сили в четирите кръга на турнира. Те трябваше да обръщат гума с диаметър 170 см и с тегло около 75 кг, да изминат дистанция от 40 метра, като пренасят две тежести от по 55 кг, и да хвърлят 16-килограмова пудовка. Финалният и най-атрактивен кръг бе тегленето на автомобил с въже.

На второ място в състезанието се класира Александър Георгиев от специалност "Транспортна техника и технологии", а трети остана Живомир Николов от специалност "Евроатлантическа и глобална сигурност".

Надпреварата бе организирана от Студентския съвет на Русенския университет.

По време на състезанието бяха наградени и победителите в "Пролетните студентски спортни игри", включващи турнири по футбол, баскетбол, волейбол, тенис на маса и бадминтон.