83-годишен мъж от Русе пострада тежко след пожар в дома му
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0

83-годишен мъж пострада при пожар в жилището си в Русе
Инцидентът е станал вчера по обед на четвъртия етаж в 15-етажен блок в кв.“Здравец“. На място са изпратени два противопожарни автомобила от Втора служба, които да потушат огъня, предаде Русе Медиа.
В 15-етажните блокове още при построяването им е била изградена противопожарна система с точки и шлангове, предвидени да се ползват при подобни инциденти. Оказало се е обаче, че в този блок системата не работи, в резултат на което огнеборците са предприели действия по класическия метод – разпъване на гасителни линии с шлангове от автомобилите до горящия апартамент.
В жилището са живеели възрастно семейство – мъж и жена, като по времето на пожара жената е била навън. Пожарникарите са открили възрастния 83-годишен мъж паднал от леглото в стаята и са успели да го изведат извън жилището. Екип на Спешна помощ го е откарал в УМБАЛ „Медика“, където е отделението по изгаряния, тъй като е пострадал от пламъците. В момента се намира в реанимация, интубиран е, с около 20 процента изгаряния по цялото тяло.
По думи на очевидци пожарникарите са извадили две големи и една туристическа газови бутилки отвътре, но те не са гръмнали. Целият апартамент е унищожен, като все още не е ясно откъде е тръгнал огънят. Предполага се, че е от кухнята, а възрастният мъж е останал в капана на огъня.
Хора от блока коментираха, че това е втори инцидент с пожар в рамките на няколко дни, когато огнеборците са гасили пламнал лек автомобил.





















Сметките за ток поглъщат целите ни пенсии
Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор
Мълчанието на Румен Радев обърква избирателите
Доналд Тръмп отхвърли новия лидер на Иран
Надежда Нейнски: Техеран гарантира сигурността на България