7-километрова опашка от тирове на ГКПП Гюргево - Русе

0
Румънската гранична полиция посочва, че работи нормално, но има дни, в които се получава струпване на много камиони
Румънската гранична полиция посочва, че работи нормално, но има дни, в които се получава струпване на много камиони Снимка: БНР

Седемкилометрова опашка от тирове се е оформила на ГКПП Гюргево - Русе на излизане от Румъния, съобщава агенция Аджерпрес, предава 24 часа.

Румънската гранична полиция посочва, че работи нормално, но има дни, в които се получава струпване на много камиони.

Според Териториалния инспекторат на гранична полиция Гюргево през последните 12 часа румънска територия са напуснали 460 тира, но има и дни, в които за 12 часа преминават 600 тежкотоварни камиона. Инспекторатът отбелязва, че в последно време трафикът през граничния пункт се е увеличил.

Според сайта на гранична полиция времето за чакане на границата на излизане от Румъния е 30 минути за камионите и около 10 минути за леките коли.

Аджерпрес съобщава, че опашката от тирове при граничния пункт е седем километра. Някои от шофьорите свирят нервно с клаксони, а други правят гимнастика, уморени от дългите часове шофиране.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Жено, к'во има за обед?

– Супа от карфиол с чия и салата от пресни кълнове.

– Ако сакаш развод си ми кажи, недей така заобиколно...

Нови коментари