Журналисти протестират пред Парламента
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1
В Деня на народните будители журналисти излязоха на протест пред парламента.
Организатор на демонстрацията в подкрепа на свободата на словото беше Управителният съвет на Съюза на българските журналисти. Акцията премина под надслов ''Не убивайте журналистиката в България", информира bTV.
„Основните искания са за защита правата на журналистите - единен трудов договор, който защитава правата и регламентира задължения на журналисти и работодатели, тук има само в обществените медии”, заяви Снежана Тодорова, председател на УС на СБЖ. „Протестираме за правото на българската журналистика да бъде журналистика. Журналистиката трябва да бъде активна, критична, това е ролята на журналистика. Който не мърда, не чува веригите си. Най-вече журналистиката трябва да бъде защитена като фундамент на демокрацията”, каза Къдринка Къдринова, журналист.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия