Застреляха горила, заради разсеяни родители
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0
Служители от зоопарка в американския град Синсинати трябваше да застрелят мъжка горила, след като в клетката й попаднала 3-годишно момче.
Както поясни директорът на парка Тейн Мейнърд момчето се прекачило през оградата и попаднало в рова на клетката, информира БГНЕС.
17-годишната горила хванала викащото момче и го влачила. Тогава служители убили примата – това станало 10 минути след падането на момчето в клетката.
То е настанено в болница, но получените рани не застрашават живота му.
Мейнър заяви, че групата за реагиране в зоопарка е решила да застреля, а не да присипи животното, защото успокоителното нямало да му подейства веднага, което можело да се окаже фатално за детето.


























Вдигат пенсиите с близо 8 процента
Истанбул стана база на руския сенчест флот
Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Семейство с болно дете обвинява Ивомир Димчев в психически...