Застреляха горила, заради разсеяни родители

0

Служители от зоопарка в американския град Синсинати трябваше да застрелят мъжка горила, след като в клетката й попаднала 3-годишно момче.

Както поясни директорът на парка Тейн Мейнърд момчето се прекачило през оградата и попаднало в рова на клетката, информира БГНЕС.

17-годишната горила хванала викащото момче и го влачила. Тогава служители убили примата – това станало 10 минути след падането на момчето в клетката.

То е настанено в болница, но получените рани не застрашават живота му.

Мейнър заяви, че групата за реагиране в зоопарка е решила да застреля, а не да присипи животното, защото успокоителното нямало да му подейства веднага, което можело да се окаже фатално за детето.

Източник: БГНЕС
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари