Забрана за промяна на пола в гражданските регистри
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Регионалният министър Николай Нанков обяви, че ще предложи промени, които забраняват промяна на пола в гражданските регистри.
"Да, с твърдо убеждение бих подкрепил това, с изключение на случаите с хермафродити, които са наистина много редки", заяви Нанков в събота пред Дарик радио.
Ръководеното от него ведомство отговаря за Закона за гражданската регистрация, в който липсвал ясен регламент в посока на пола.
Това позволявало на неправителствени организации да подпомагат хора, решили да сменят пола си, но без да са преминали през хирургически процедури и хормонални терапии.
Николай Нанков посочи, че ще инициира дебати в тази посока.
"Всяка стъпка по темата предизвиква дискусии и разделение в обществото, но аз лично смятам, че подобна поправка би била напълно резонна и отчитам като пропуск, че не е направена", коментира регионалният министър.






















Катастрофа с камион спря тролеите по 7 линии в Русе
Правителството предлага 20 април да стане официален празник
Катастрофа с камион спря тролеите по 7 линии в Русе
Полша е прехванала два руски изтребителя над Балтийско море
Катастрофа с камион спря тролеите по 7 линии в Русе