За 50 секунди Тайбе Юсейн се класира на полуфинал в Токио
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0

Възпитаничката на Русенското спортно училище Тайбе Юсеин си осигури място на полуфиналите в категория до 62 кг на турнира по борба на олимпийските игри в Токио
Тя го направи по категоричен начин, като само за 50 секунди успя да направи 10 точки срещу Болортую Кхурелкху от Монголия, предаде bTV.
По-рано през деня възпитаничката на треньора Петър Касабов се справи и с бразилката Лаис Нунес.
На полуфинал българката ще срещне Юкако Кавай. 23-годишната представителка на домакините е сребърна медалистка от световното през 2018 и първа на първенството на Азия през 2020 г.
Мачът е преди 13:00 ч. българско време днес (3 юли).
Юсеин, която е световна и два пъти европейска шампионка, е единствената родна представителка на тепиха в днешния ден в Токио. Вчера от олимпийските игри отпаднаха Мими Христова (кат. до 68 кг), Айк Мнацаканян (кат. до 77 кг.) и Кирил Милов (кат. до 97 кг).
Преди 5 години в Рио де Жанейро полуфиналистката записа само една загуба. Доскоро тя лекуваше тежка контузия в коляното и дори се наложи да бъде оперирана. Юсейн се завърна на тепиха в началото на юни 2021 г.





















Сметките за ток поглъщат целите ни пенсии
Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор
Мълчанието на Румен Радев обърква избирателите
Доналд Тръмп отхвърли новия лидер на Иран
Надежда Нейнски: Техеран гарантира сигурността на България