Врачани имат съмнения за злоупотреби със сметките им за вода
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1

Плащат ли врачани два пъти за т.нар. "обща вода" - количеството, което се получава при разминаване между отчетеното от общия водомер и персоналните измервателни уреди?
Сигналът за нередности в сметките достигна до "Хоризонт" от слушателката Румяна Христова.
"През общите водомери ВиК ни кара да плащаме два пъти едни и същи кубици вода. Например - апартамент 1 не отваря на инкасаторката. Записани са му служебно два кубика вода. Реално там са консумирали пет кубика. Трите кубика разлика идват като плюс в общия водомер. Те се разбиват на целия вход и хората са задължени да ги платят. На следващия месец, когато Иван (от апартамент 1 - б.р.) отключи, тези 3 кубика му се отчитат на личния водомер и той ги плаща. По никакъв начин ВиК впоследствие не компенсира жителите на входа, затова че те вече са ги платили. Тази надписана вода остава в полза за ВиК."
Управителят на ВиК - Враца Ангел Престойски категорично заяви: "Няма случай, в който да се плати двойно вода."
За да има справедливо разпределение на разликата между личните и общите водомери, всеки месец показанията на общия уред служебно се намалява с 30 кубика вода, твърди Престойски.
Така с осреднена ставка се разпределят между дружеството и абонатите загубите от разликите между водомерите или от кражби на вода.























Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК