Volkswagen се отказа от България

1
Автомобилният гигант избра южната ни съседка за строеж на новия завод за производство на автомобили Skoda и Seat
Автомобилният гигант избра южната ни съседка за строеж на новия завод за производство на автомобили Skoda и Seat Снимка: Volkswagen

Автомобилният гигант Volkswagen избра южната ни съседка, като в последния момент се отказа от България за строеж на новия завод за производство на автомобили Skoda и Seat.

Информацията е на турската медия Habertürk, пише Факти.бг.

В новата фабрика ще се прави основно продукция на чешката марка Skoda и в нея ще работят над 5 000 души. В материала на турската медия се казва, че до последно изборът е бил между България и Турция, но в крайна сметка германският инвеститор се е спрял на Турция.

Строежът на завода ще бъде започнат веднага, а плановете са той да започне да функционира още през 2022 година. До преди информацията на турските медии, се знаеше само, че VW искат да открият нов завод в Източна Европа.

Източник: Факти.бг
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Кандидат за общ работник

Шефът:

– Какви претенции имате?

Кандидатът:

– 3000 лв. заплата и 40 дена отпуск.

– Ще ви дам 10 000 лв, секретарка и автомобил.

– Вие се шегувате!?

– Вие пръв започнахте!

Нови коментари