ВМРО: Общините да могат да освободят фирми и лица от такси
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

ВМРО предлага държавата и общините да могат да освободят засегнатите фирми и физически лица от плащането на наеми, местни данъци и такси до изтичане на извънредното положение, съобщиха от пресцентъра на партията.
Заместник-председателят на ВМРО и съпредседател на ПГ "Обединени патриоти" Искрен Веселинов и група народни представители внасят днес предложение за промяна в Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, с което да бъде дадена възможност на министрите, областните управители и общинските съвети да взимат такива решения.
Освобождаването от плащания на патенти, местни данъци и такси и наеми на държавни и общински терени за времето на кризата е стъпка, която ще даде шанс на пострадалите бизнеси и хора да се възстановят след напълно адекватния и задължителен режим на ограничения в България, посочват от ВМРО. Според партията мярката е крайно наложителна предвид факта, че стотици хиляди хора са пряко засегнати от въведените мерки и са във фактическа невъзможност да покриват тези разходи.
За облекчаване на тези лица редица общини в страната приемат или имат намерение да приемат различни мерки от подобен характер, но същевременно в немалка част от тях се пораждат съмнения доколко подобни решения са законосъобразни, тъй като съществуват законови ограничения за промяна на размера на местните данъци и такси през съответната година.
Предложеното допълнение в закона дава възможност на държавата и общините при желание и възможност от тяхна страна, Министерският съвет, съответно общинските съвети, да приемат решения, с които по време на действие на извънредното положение да създадат определени облекчения за онези граждани и фирми, които за този период от време са принудени да ограничат своята търговска, стопанска, производствена или друга дейност, свързана с предоставянето на стоки и услуги, се посочва в мотивите към предложенията.





















Теодор Цветков стана първият българин, преплувал ледена миля...
Теодор Цветков стана първият българин, преплувал ледена миля...
Теодор Цветков стана първият българин, преплувал ледена миля...
Шофьор от градския транспорт в Русе: Заплатата е унизителна
Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор