Властите в Окланд оттеглиха съгласието си за провеждане на изборите
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Посолството ни в Австралия бе уведомено тази сутрин българско време, че във връзка с влошената пандемична обстановка от COVID-19 в Нова Зеландия, и в частност в Окланд, където има най-много заразени, местните власти в града днес са оттеглили съгласието за провеждането на изборите за президент, вицепрезидент и Народно събрание на 14 ноември 2021 година.
Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи.
Секционната избирателна комисия в Окланд се е събрала в пълен състав, за да подготви секцията. При опит за влизане в общинската зала, предварително заплатена и потвърдена, СИК-Окланд е била уведомена, че във връзка с влошената пандемична обстановка не се разрешава провеждане на изборите.
Посолството ни в Канбера, което е акредитирано и за Нова Зеландия, както и СИК-Окланд незабавно са отправили настоятелна молба към общината да бъде разрешено гласуването по изключение, но е получен отказ.
Съгласно изразено становище от посолството ни и председателят на СИК-Окланд, че предписанията на местните власти следва да бъдат уважени, МВнР изпрати писмо до ЦИК с молба секцията да бъде закрита, като бъде взето решение за заличаване на мястото Окланд от Решение № 792-ПВР/НС от 23 октомври 2021 г.
Членовете на секционната избирателна комисия, които бяха изпълнили всички указания за подготовка на изборите и оборудване на помещението, са уведомили потенциалните гласоподаватели за отказа на властите в Окланд да се проведат избори на 14 ноември 2021 г.





















Парламентът одобри нов дълг до 3,8 милиарда евро
Пускат нов "паяк" по улиците на Русе
Пускат нов "паяк" по улиците на Русе
Резултатите от матурите са рекордно високи
Таксиметровият синдикат настоява за защитен статус на...