В Русе откриха научно-учебна лаборатория „Здравни грижи“

1
Ще се провеждат учебни и клинични практики на студенти от специалности „Лекарски асистент“, „Медицинска сестра“ и „Акушерка“
Ще се провеждат учебни и клинични практики на студенти от специалности „Лекарски асистент“, „Медицинска сестра“ и „Акушерка“ Снимка: УМБАЛ „МЕДИКА РУСЕ“

Ще се провеждат учебни и клинични практики на студенти от специалности „Лекарски асистент“, „Медицинска сестра“ и „Акушерка“

На 18-ти май 2023 г. УМБАЛ „МЕДИКА РУСЕ“, съвместно с Русенски университет „Ангел Кънчев“ официално откриха нова Научно-учебна лаборатория „Здравни грижи“. Тя служи за провеждане на учебни и клинични практики на студенти от специалности „Лекарски асистент“, „Медицинска сестра“ и „Акушерка“.

Залата отразява цялостния образ на УМБАЛ „МЕДИКА РУСЕ“ и е идентична със стандартна манипулационна и болнична стая. В нея студентите имат възможност да овладеят до съвършенство техниките за извършване на различните видове манипулации при работа с пациентите, още преди да са влезли в отделенията на лечебното заведение. Научно-учебната лаборатория е снабдена с основната медицинска апаратура, с която специалистите по здравни грижи ще боравят. Оборудвана е със специални учебни реалистични макети (мулажи) за венозни и мускулни манипулации, оказване на първа долекарска помощ и обгрижване на пациенти.

Част от обучението, което се провежда в залата, е насочено към поведение и асистенция при реанимационни действия. За целта студентите използват един от специалните манекени, снабден с индикатори, показващи дали действията са правилно извършени.

Обучението включва и правилното изпълнение и приложение на основните видове превръзки, подреждане на операционна маса-майка и помощна маса, както и на основните групи хирургичен инструментариум. Идентичността на оборудването в залата с реалните манипулационни в болницата позволява изграждане на бързина и рутина при намирането, зареждането, правилното дозиране и приложението на медикаментите.

С изграждането на Научно-учебната лаборатория се стремим да сме в полза както на студентите, така и на пациентите, при които ще влизат само добре обучени специалисти. Целта е да се подобри и оптимизира качеството на предлаганата здравна услуга“, сподели управителят на Лечебни заведения „МЕДИКА“ доц. д-р Кирил Панайотов.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 6
    1
    Синхро
    А защо не прехвърлите изцяло обучението по тези специалности в Медика и така и така един куп лекари начело с шефа са настанени да им преподават в местния унивилает? В бъдеще и шефчето да го направят и ректорче та да се напапка и нагуши хубавичко и да поеме феодалното владение от Ристем.
Зареди още коментари

Календар - новини и събития

Виц на деня

Мъж, който си прави сам мусака и пълнени чушки, на практика е недостъпен!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари