В парк "Русенски Лом" се грижат за двойка египетски лешояди
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0
На едното място еколозите хранят и наблюдават естествено гнездящата двойка Египетски лешояди.
На другото се полагат грижи за млади птици, дарени от зоологическите градини във Виена и Париж. Досега може да се проследи сигнала от последната птица, която в момента се намира в Нигер, съобщава БНТ Русе.
По данни на парка, през зимата на миналата година са били обезопасени последните опасни за щъркелите електрически стълбове в района на Природозащитен комплекс „Ломовете.”
Там са монтирани специални протектори, предоставени от местното електроразпределително дружество.























Киър Стармър подаде оставка
Моторист загина на булевард „България“
Моторист загина на булевард „България“
Калин Янакиев: Ветото върху санкциите срещу Русия е позор
Системно източване превръща езерото Текето в блато